НБУ змінив розмір валютних інтервенцій

Нацбанк визначив планові обсяги інтервенцій з купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку у I-II кварталах 2019 року, інформує прес-служба регулятора.

Зокрема, протягом зазначеного періоду НБУ має намір купувати до $15 млн. на день для нарощування міжнародних резервів. Це на $5 млн. більше порівняно з кількісним індикатором, який діяв упродовж II-IV кварталів 2018 року.

Слід нагадати, що з квітня минулого року Національний банк з метою підвищення прозорості монетарної політики в частині проведення інтервенцій на валютному ринку розпочав регулярне оголошення обсягу інтервенцій з купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів України.

За розрахунками НБУ, купівля до $15 млн. на день не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку. У 2018 році загальні обсяги торгів на міжбанківському валютному ринку зросли на 38% до $117 млрд. (без участі НБУ), а обсяги інтервенцій Національного банку з купівлі та продажу валюти становили усього $5 млрд. Тож вплив Нацбанку на формування курсу є мінімальним.

Водночас, залежно від ситуації на ринку, інтервенції Національного банку з купівлі валюти можуть бути меншими або взагалі не відбуватися. Обсяги купівлі протягом дня можуть перевищувати оголошений обсяг, однак такі інтервенції проводитимуться для виконання інших завдань, передбачених Стратегією валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки, зокрема для згладжування значних коливань на валютному ринку.

Національний банк при проведенні інтервенцій продовжить мінімізувати власний вплив на процес ціноутворення на валютному ринку. Пріоритет буде надаватись тим формам інтервенцій, за якими Нацбанк не пропонує, а приймає запропоновану іншими учасниками валютного ринку ціну. Такими формами інтервенції, де НБУ виступає «прайс-тейкером», є валютний аукціон та інтервенція за найкращим курсом. Такий підхід відповідає оновленій Стратегії валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки.

Встановлення кількісних індикаторів для щоденних інтервенцій є важливим елементом режиму плаваючого обмінного курсу. За цього режиму НБУ не підтримує жодного значення обмінного курсу, а присутність регулятора на валютному ринку зумовлюється необхідністю накопичувати міжнародні резерви, згладжувати функціонування валютного ринку та підтримувати трансмісію ключової процентної ставки.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: