BankID НБУ є основою для дистанційної ідентифікації в Україні

Система BankID НБУ – це технологія, що дозволяє спростити процес ідентифікації особи та надання дистанційних фінансових, комерційних або адміністративних послуг, де потрібна ідентифікація громадянина.

На цьому наголосив Керівник проектів та програм Департаменту стратегії та реформування НБУ Олег ЦИГАНОВ під час зустрічі з бізнес- та IT-спільнотою, організованій у кооперації з Blockchain Hub Kyiv, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

За його словами, BankID Національного банку є основою для дистанційної ідентифікації в Україні. Для того, щоб скористатися нею, потрібно мати лише доступ до інтернету та web-банкінгу.

Водночас він зауважив, що глобальна реалізація та подальший розвиток дистанційної ідентифікації в Україні залежить від двох факторів. «З одного боку – від кількості банків, підключених до системи BankID НБУ (якщо банк не підключений до системи, його клієнти не отримають доступу до дистанційних послуг). З іншого боку – від інформованості громадян про кількість, типи послуг (банківські, комерційні та адміністративні) та можливості отримувати їх через систему BankID НБУ. Тож наше завдання зараз не лише розвивати систему, підключаючи до неї нові банки та комерційні компанії, але й інформувати спільноту про можливості BankID НБУ», – підкреслив пан Циганов.

Також представник НБУ повідомив, що до кінця 2018 року можливості системи були обмежені виключно наданням адміністративних послуг, але після оновлення нормативної бази банки можуть відкривати рахунки для своїх клієнтів дистанційно, а небанківські установи можуть також дистанційно ідентифікувати своїх клієнтів для надання їм послуг.

Слід зауважити, що сьогодні до BankID НБУ підключено 6 банків («Ощадбанк», «Кредобанк», «Радабанк», «МоторБанк», «Банк Восток» та «Ідея Банк»), ще близько 10 банків знаходяться на різних стадіях підготовки, тестування і підключення до системи. Схожі системи реалізовані у Швеції, Фінляндії, Норвегії, Нідерландах, крім цього є загальноєвропейські ідентифікаційні сервіси, які включають також верифікацію за допомогою BankID.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: