НДУ пройде процедуру аудиту

Міжнародна рейтингова компанія Thomas Murray розпочала проводити аудит в Національному депозитарії України.

Як зазначається у повідомленні прес-служби НДУ, компанія Thomas Murray вже понад 20 років займається рейтингуванням, керуванням ризиками більш ніж 140 національних депозитаріїв в усьому світі.

При цьому вперше буде здійснене оцінювання управління ризиками та відповідності принципам PFMI IOSCO.

«Це важливий крок до прозорості і відкритості Національного депозитарію України. Адже рівень довіри наших стейкхолдерів буде ще вищий після такого оцінювання. А результати аудиту допоможуть нам зрозуміти, чи потрібно в бізнес-процесах та корпоративному управлінні щось змінювати, щоби відповідати міжнародним стандартам. Дотримуючись цих норм, НДУ, як інфраструктура ринку цінних паперів, може сприяти впровадженню міжнародних практик на фінансовому ринку України. А це зі свого боку так чи інакше створює підґрунтя для його пожвавлення», – пояснює рішення пройти аудит Міндаугас БАКАС, Голова правління НДУ.

Треба зазначити, що експертна оцінка від Thomas Murray має вагому репутацію на міжнародних фінансових ринках. Рейтинги, які надає компанія, а також експертний висновок відповідності стандартам CPMI-IOSCO PFMI – важливий показник для іноземних інвесторів. З огляду на це, вони вирішують, чи варто  виходити на фінансовий ринок країни.

Проведенню аудиту Національного депозитарію України сприяє ЄБРР. Зокрема, у банку підкреслюють, що він підтримує прагнення НДУ відповідати стандартам CPMI-IOSCO PFMI, рекомендованим на міжнародному рівні для інфраструктури ринку пост-трейда. Саме для цього залучено провідну консалтингову компанію Thomas Murray. По завершенню аудиту НДУ зможе продемонструвати учасникам ринку свій статус відповідності стандартам та працювати над подальшою консолідацією інфраструктури пост-трейда.

Зазначимо, що ця програма реалізується в рамках підтримки ЄБРР розвитку ринків капіталу в Україні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: