Небанківські фінустанови можуть звертатися до НБУ для переоформлення валютних ліцензій

Регулятор дав можливість небанківським фінансовим установам та національному оператору поштового зв’язку переоформлювати генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій до закінчення строку дії наявних у них генеральних ліцензій, якщо вони були видані на певний строк. Це було зроблено для забезпечення безперервності проведення ними валютних операцій.

За інформацією прес-служби Нацбанку, тепер небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку мають право звернутися до НБУ з питаннями переоформлення ліцензій не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії наявних у них на сьогодні генеральних ліцензій. Національний банк в такому випадку ухвалюватиме рішення про можливість переоформлення ліцензії до закінчення відповідного строку дії ліцензій.

Також Національний банк вніс уточнення щодо права здійснення операцій і змінив порядок видачі НФУ та операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій:

– по-перше, оператори поштового зв’язку можуть здійснювати валютні операції та надавати фінансові послуги з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, передбачені частиною третьою статті 9 Закону «Про валюту і валютні операції», виключно на підставі ліцензії на здійснення валютних операцій;

– по-друге, Національний банк не буде застосовувати вимогу щодо наявності в операторів поштового зв’язку принаймні трирічного строку діяльності у сфері надання послуг з переказу коштів у гривні під час видачі операторам поштового зв’язку ліцензії на торгівлю валютними цінностями в готівковій формі.

Відповідні норми передбачені Постановою Правління НБУ від 5 лютого 2019 року №28 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Даний документ вдосконалює Постанову Правління НБУ від 2 січня 2019 року №9 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Він набрав чинності з 7 лютого 2019 року, окрім нововведень у порядок видачі НФУ та операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій, які набрали чинності з 8 лютого 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: