Операції з криптовалютами мають чимало податкових ризиків

Власники криптовалюти не можуть офіційно легалізувати свої доходи без податкових ризиків.

Говорячи про фінансову прозорість доходів фізичних осіб, не можна не визнавати, що сьогодні дохід уже не обмежується класичними джерелами: угоди, заробітна плата, плата за послуги, дивіденди. З появою криптовалюти і токенів дохід від таких платіжних інструментів також усе частіше стає предметом оподаткування. Принаймні цивілізовані держави прагнуть до цього.

Як можна офіційно задекларувати криптовалюти (незалежно від офіційної назви), розповіла у Legal High School Партнер Axon Partners Оксана КОБЗАР, йдеться у повідомленні LHS.

За її словами, мета держав у питанні регулювання ринку криптовалюти полягає в тому, щоб, по-перше, утримати використання криптовалюти для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, по-друге, попередити відтік капіталів. При цьому країни розуміють, що регулювання криптовалюти потрібне для підтримки інноваційного потенціалу та інвестиційних можливостей цих платіжних інструментів.

Усе це підтверджує той факт, що криптовалюта є об’єктом цивільного обороту, хоча чинного законодавства, зокрема норм Цивільного кодексу України, недостатньо для визначення суті цього явища і прав на нього. Унікальність криптовалюти в тому, що вона хоч і є платіжним засобом, але не підкріплена ні золотовалютним запасом, ні гарантіями центробанку, а заснована виключно на договорі учасників ланцюжка.

Оподаткування криптовалюти в Україні також не передбачене, проте такі доходи з’являються в деклараціях чиновників (поки як рухоме майно). Це, на думку пані Кобзар, питання часу. Найбільш точним буде визначення криптовалюти як «інші доходи». Це, хоч і найбільш обтяжена податками категорія, але найменш дискусійна у разі спору з фіскальними органами. Крім того, оскільки дохід від криптовалюти часто є доходом з іноземного джерела, то його треба буде декларувати як «іноземний дохід». Тоді ставка буде визначатися так: 18% податку на дохід і 1,5% військового збору.

У цілому, за словами Оксани Кобзар, оподаткуванню можуть підлягати операції з криптовалютами у вигляді придбання, продажу та обміну.

Крім того, можуть бути податкові питання при отримані криптовалюти у спадок, за договором дарування, як дивіденди або навіть як зарплата.

У будь-якому випадку сьогодні операції з криптовалютами для фізичних осіб мають чимало податкових ризиків, які може розвіяти або поправки до закону, або судова практика.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: