Операції з криптовалютами мають чимало податкових ризиків
|Власники криптовалюти не можуть офіційно легалізувати свої доходи без податкових ризиків.
Говорячи про фінансову прозорість доходів фізичних осіб, не можна не визнавати, що сьогодні дохід уже не обмежується класичними джерелами: угоди, заробітна плата, плата за послуги, дивіденди. З появою криптовалюти і токенів дохід від таких платіжних інструментів також усе частіше стає предметом оподаткування. Принаймні цивілізовані держави прагнуть до цього.
Як можна офіційно задекларувати криптовалюти (незалежно від офіційної назви), розповіла у Legal High School Партнер Axon Partners Оксана КОБЗАР, йдеться у повідомленні LHS.
За її словами, мета держав у питанні регулювання ринку криптовалюти полягає в тому, щоб, по-перше, утримати використання криптовалюти для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, по-друге, попередити відтік капіталів. При цьому країни розуміють, що регулювання криптовалюти потрібне для підтримки інноваційного потенціалу та інвестиційних можливостей цих платіжних інструментів.
Усе це підтверджує той факт, що криптовалюта є об’єктом цивільного обороту, хоча чинного законодавства, зокрема норм Цивільного кодексу України, недостатньо для визначення суті цього явища і прав на нього. Унікальність криптовалюти в тому, що вона хоч і є платіжним засобом, але не підкріплена ні золотовалютним запасом, ні гарантіями центробанку, а заснована виключно на договорі учасників ланцюжка.
Оподаткування криптовалюти в Україні також не передбачене, проте такі доходи з’являються в деклараціях чиновників (поки як рухоме майно). Це, на думку пані Кобзар, питання часу. Найбільш точним буде визначення криптовалюти як «інші доходи». Це, хоч і найбільш обтяжена податками категорія, але найменш дискусійна у разі спору з фіскальними органами. Крім того, оскільки дохід від криптовалюти часто є доходом з іноземного джерела, то його треба буде декларувати як «іноземний дохід». Тоді ставка буде визначатися так: 18% податку на дохід і 1,5% військового збору.
У цілому, за словами Оксани Кобзар, оподаткуванню можуть підлягати операції з криптовалютами у вигляді придбання, продажу та обміну.
Крім того, можуть бути податкові питання при отримані криптовалюти у спадок, за договором дарування, як дивіденди або навіть як зарплата.
У будь-якому випадку сьогодні операції з криптовалютами для фізичних осіб мають чимало податкових ризиків, які може розвіяти або поправки до закону, або судова практика.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: