Обов’язкові критерії для страховиків зазнають змін

Це передбачено проектом нового нормативного акта, оприлюдненого Нацкомфінпослуг.

Зокрема, це проект Розпорядження Комісії «Про затвердження Змін до Положення про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, ним пропонується внести зміни до Положення про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика, затвердженого Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 07.06.2018 р. №850.

Проектом передбачено вдосконалення критеріїв ліквідності, прибутковості та якості активів страховика шляхом віднесення до суми прийнятних активів таких активів:

– непрострочена дебіторська заборгованість за укладеними договорами страхування в обсязі не більше 20% нормативного обсягу активів, який визначається з метою дотримання нормативу ризиковості операцій;

– непрострочена дебіторська заборгованість за укладеними договорами перестрахування із перестрахувальниками-нерезидентами, рейтинг фінансової надійності (стійкості) яких не нижчий, ніж зазначений у Положенні;

– непрострочена дебіторська заборгованість за укладеними договорами перестрахування із перестрахувальниками, не зазначеними вище, в обсязі не більше 10% нормативного обсягу активів, який визначається з метою дотримання нормативу ризиковості операцій.

Також документом пропонується зменшити обсяг прийнятних активів до нормативу ризиковості операції в частині прав вимог до перестраховиків.

Також проект Розпорядження передбачає визначення рівня вхідного та вихідного перестрахування.

Більш детально – у проекті Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження Змін до Положення про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: