Фондовий ринок очистився від сміттєвих цінних паперів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку оприлюднила загальні показники розвитку фондового ринку України за 2018 рік.

Як повідомляє прес-служба регулятора, за підсумками минулого року обсяги зареєстрованих Комісією випусків акцій склали 22,26 млрд. грн., а кількість емітентів акцій – 93.

Обсяги зареєстрованих випусків облігацій дорівнювали 1,46 млрд. грн., кількість емітентів облігацій – 110.

За цей же період на організованому ринку обсяги торгів цінними паперами склали 260,87 млрд. грн.

У тому числі, обсяги торгів акціями становили 1,18 млрд. грн. (0,45% від загального обсягу), корпоративними облігаціями – 10,27 млрд. грн. (4%), ОВДП – 245,73 млрд. грн. (94,1%), іншими цінними паперами – 3,69 млрд. грн. (1,4%).

Коментуючи ці показники, Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ зазначив: «Сьогодні ми можемо побачити справжнє обличчя українського фондового ринку. Без сміттєвих паперів та схематозу. Після десятиліть їхнього домінування на ринку інакше бути й не могло, що майже 95% операцій зараз – це угоди з державними цінними паперами.

Наш фондовий ринок, як бачимо, ефективний тільки в питаннях власності – змін прав, перерозподілу часток. Але аж ніяк не як джерело залучення грошей для розвитку бізнесу, як у розвинених країнах.

Поширені раніше активи були далекі від своєї інвестиційної суті, вони слугували лише інструментами в сумнівних операціях. Схеми наносили прямі втрати бюджету, фінансовій системі, інвесторам, позбавляли ринок головного – довіри.

Сьогодні ринок готовий для подальшого розвитку. Все, що для цього потрібно, – ухвалити давно внесені законопроекти (№2413а, №6303, №9035), які забезпечать ринку потрібну прозорість, захист та правила. Давно потрібні норми європейського фінансового права».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: