Грошово-кредитна політика на нових засадах

osnzas17Рада Національного банку схвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2017 рік та середньострокову перспективу.

Як повідомляє прес-служба НБУ, в документі закріплене інфляційне таргетування як режим грошово-кредитної політики в Україні, який застосовується Національним банком для досягнення проголошених цілей з інфляції.

Рада Національного банку підтвердила запропоновану Правлінням середньострокову ціль з інфляції, а саме – з річного приросту індексу споживчих цін, на рівні 5% ± 1% та необхідність досягнення цієї цілі в 2019 році. Також Рада зберегла цілі щодо інфляції на найближчі роки: на кінець 2017 року – 8% ± 2%, на кінець 2018 року – 6% ± 2%.

При цьому Основними засадами визначено, що цільові показники з інфляції на 2017-2020 роки після їх оголошення не можуть бути змінені. Таким чином, на Національний банк покладається значна відповідальність за досягнення та підтримку цінової стабільності на основі проголошених інфляційних цілей.

Відповідно до затвердженого документу, до основних принципів, на яких базується реалізація грошово-кредитної політики, належать:

– пріоритетність досягнення та підтримки цінової стабільності в державі;

– дотримання режиму плаваючого обмінного курсу;

– перспективний характер прийняття рішень;

– прозорість діяльності НБУ, його інституційна, фінансова та операційна незалежність.

За словами Голови Національного банку Валерії Гонтаревої, реформа грошово-кредитної політки, яку ініціювало Правління та підтримала Рада НБУ, має стати дієвим механізмом забезпечення цінової стабільності в країні після тривалої історії високої і мінливої інфляції.

«Значення такої реформи для економіки України можна порівнювати з грошовою реформою 1996 року, якою було запроваджено в обіг національну грошову одиницю – гривню. Адже збереження купівельної спроможності цієї гривні на основі кількісних цілей з інфляції сьогодні було офіційно визнано ключовим завданням грошово-кредитної політики Національного банку України», – переконана Голова НБУ.

Більш детально – в Основних засадах грошово-кредитної політики на 2017 рік та середньострокову перспективу

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: