Українці почали переказувати більше коштів

Обсяг внутрішньодержавних переказів через системи переказу коштів у 2018 році зріс майже на чверть, інформує прес-служба Нацбанку.

Упродовж минулого року на території України надавали послуги 35 систем переказу коштів, з яких 28 систем створені резидентами та 7 систем створені нерезидентами (3 системи з США, по 1 – з Грузії, Великобританії, Канади, Азербайджану).

За 2018 рік з використанням систем переказу коштів, створених як резидентами, так і нерезидентами, було переказано:

– в Україну – $2301 млн. в еквіваленті (28,28% від загальної суми переказів);

– за межі України – $294 млн. в еквіваленті (3,61% від загальної суми переказів);

– в межах України – 150,53 млрд. грн. або $5541 млн. в еквіваленті (68,11% від загальної суми переказів).

Ці дані не включають інформацію про перекази, здійснені через банки, карткові платіжні системи та поштові відділення.

Обсяг внутрішньодержавних переказів через системи переказу коштів за 2018 рік зріс на 24,3% у порівнянні з 2017 роком (у 2017 році в межах України переказано понад 120,5 млрд. грн. або $4456 млн. в еквіваленті). Переважний обсяг внутрішньодержавних переказів (92%) здійснюють системи, створені небанківськими установами.

Найбільші обсяги транскордонних переказів здійснено з використанням систем переказу коштів – резидентів США: 82% – в Україну та 98% – з України.

Україна залишається країною-реципієнтом транскордонних переказів. Упродовж 2018 року сума коштів, отриманих в Україні з використанням міжнародних систем переказу коштів, у вісім разів перевищила суму коштів, відправлених за її межі.

У розрізі країн обсяг переказів, що здійснено через системи переказу коштів, розподілився наступним чином:

– в Україну: із США – 17%; з Ізраїлю – 13%; з Росії – 9%; з Італії – 8%; з Польщі – 7%; з інших країн (221 країн) – 46%;

– з України: до Росії – 36%; до Грузії – 10%; до Китаю – 6%; до Азербайджану – 6%; до Узбекистану – 4%; до інших країн (192 країн) – 38%.

Слід нагадати, що наприкінці березня цього року Національний банк опублікує обсяги приватних грошових переказів за методологією платіжного балансу за підсумками 2018 року. Ці дані – дохід домашніх господарств, що надходить від інших домогосподарств з-за кордону, та пов’язані з тимчасовою або постійною міграцією населення. Перекази можуть здійснюватися як за офіційними каналами – через банки, міжнародні системи грошових переказів, поштові відділення, так і за неофіційними – через передачу наявних грошей та інших матеріальних цінностей від одного домогосподарства іншому.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: