НБУ спростив процедуру перевірки інформаційної безпеки фінансових установ

Це дозволить оптимізувати контроль за належним використанням засобів криптографічного захисту інформації Національного банку.

Як повідомляє прес-служба регулятора, йдеться про виконання банками та іншими установами, які є безпосередніми учасниками системи електронних платежів Національного банку та/або інформаційних задач, вимог щодо використання засобів захисту інформації Нацбанку, встановлених відповідними нормативно-правовими актами НБУ.

Зокрема, це дасть можливість запровадити такий метод контролю, як періодичне звітування організацій про використання засобів захисту інформації Національного банку.

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 13 лютого 2019 року №38 «Про внесення змін до Положення про порядок перевірки стану інформаційної безпеки в банківських та інших установах, які використовують засоби захисту інформації Національного банку України». Постанова набирає чинності з 31 березня 2019 року.

Слід нагадати, що відповідно до статті 7 Закону «Про Національний банк України» регулятор встановлює правила захисту інформації, визначає порядок, вимоги та заходи із забезпечення інформаційної безпеки у банківській системі України та здійснює контроль за їх виконанням.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: