В НБУ озвучили три основні меседжі для бізнесу

Нацбанк вже готовий говорити про поступове пом’якшення монетарної політики.

На цьому наголосив Голова НБУ Яків СМОЛІЙ під час панельної дискусії «Макроекономічний огляд та прогноз для України», організованої American Chamber of Commerce in Ukraine, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Яків Смолій озвучив три основні меседжі для бізнесу:

«1. НБУ продовжує послідовно спрямовувати свою монетарну політику на зменшення інфляції до середньострокової цілі 5%. Стійке збереження інфляції саме на такому рівні є найбільш комфортним для ведення бізнесу.

2. Інфляція вже суттєво знизилася. Минулого року вона вперше за п’ять років опустилася до однознакового рівня – 9,8%. Якщо цей тренд зберігатиметься, і ми побачимо, що реалізація жодних ризиків не стане на заваді досягненню цілі, то зможемо перейти до пом’якшення монетарної політики.

3. Закон «Про валюту і валютні операції» дав НБУ можливість нарешті пришвидшити довгоочікувану валютну лібералізацію. Лише з 7 лютого було введено в дію близько 30 послаблень. І НБУ на цьому не зупиниться. Проаналізувавши вплив вже здійснених послаблень, НБУ також буде прибирати і ті обмеження, які ще лишилися, – поступово та обережно, аби не нашкодити фінансовій стабільності. Кінцева мета – поступове зняття всіх валютних обмежень і перехід до режиму вільного руху капіталу».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: