За останні два роки Фонд гарантування реалізував нерухомості на суму 3,62 млрд. грн.

У Фонді гарантування вкладів розповіли про особливості продажу ним нерухомого майна банків, що ліквідуються.

Зокрема, як зазначається у прес-релізі Фонду, Заступник Директора-розпорядника ФГВФО Світлана РЕКРУТ під час конференції з інвестицій у нерухомість зазначила, що у Фонду гарантування за останні роки накопичився чималий досвід роботи з нерухомістю.

Лише протягом 2017-2018 років було реалізовано понад 1,6 тис. об’єктів на суму 3,62 млрд. грн. Частка нерухомості у загальному портфелі активів банків, що ліквідуються, станом на 1 січня 2019 року становила 9% – це 21 млрд. грн. за балансовою вартістю і 13 млрд. грн. за даними незалежних оцінювачів. Земля становить половину цих активів, ще 30% – об’єкти комерційної нерухомості і 20% – житло.

Нерухомість нині є одним із найліквідніших активів. Покупці виявляють досить жвавий інтерес у всіх сегментах. Водночас останнім часом почастішали випадки махінацій і крадіжок таких активів, у тому числі за допомогою реєстраторів і нотаріусів, про що Фонд гарантування повідомляє до правоохоронних органів і громадськості.

Говорячи про успіхи продажів Фонду гарантування, Світлана Рекрут пояснила, що визначення актуальної і точної ціни є однією з найбільших проблем на ринку нерухомості не лише для Фонду, а й для кожного продавця. Адже надто багато факторів впливає на оцінку нерухомості. Реалізація Фондом активів через відкриті аукціони у системі ProZorro.Продажі дозволяє максимально точно визначити ціну нерухомості відповідно до умов ринку на момент продажу. Фонд здійснює продажі і через англійські аукціони, і через голландські. Саме голландський аукціон дозволяє швидко знайти ринкову вартість активу, і, якщо він привабливий, то цей вид аукціону дає змогу перекупити лот за більшу вартість іншим учасникам торгів.

Зараз ФГВФО здійснює продаж активів понад 90 банків. Найбільше нерухомості, яку Фонд нині здає в оренду і готує до реалізації, залишається на балансі «ВТБ банку», ліквідація якого розпочалася 19 грудня 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: