Як НБУ повертає заборгованість за кредитами рефінансування

Національний банк ініціював судові позови до поручителів за кредитами рефінансування на загальну суму 37 млрд. грн.

Зокрема, за інформацією прес-служби регулятора, протягом 2014-2018 років НБУ ініціював подання 115 судових позовів з метою повернення неплатоспроможними банками заборгованості за кредитними договорами за рахунок активів майнових та фінансових поручителів.

При цьому щодо фінансових поручителів було ініційовано 10 судових позовів на суму вимог близько 11 млрд. грн., щодо майнових поручителів – 105 судових позовів на суму 26 млрд. грн.

За 45 справами є ухвалені судові рішення, з яких у 26 справах рішення набрали законної сили і їх спрямовано на виконання, а за 19 – очікується завершення строків на їх оскарження боржниками для подальшого пред’явлення до виконання.

На розгляді судів різних інстанцій сьогодні перебуває ще 70 справ, з яких 10 – це справи зі стягнення заборгованості з фінансових поручителів, а 60 – справи про звернення стягнення на заставлене майно майнових поручителів.

Як зазначають у Нацбанку, наразі ще зарано говорити про певну суму задоволених вимог НБУ, бо поручителі оскаржують ці рішення у судах вищих інстанцій. Крім того, вони постійно зловживають своїми процесуальними правами при розгляді справ, тим самим затягуючи із поверненням боргів. Наприклад, багато хто з поручителів ініціює процедури свого банкрутства, подання завідомо безпідставних позовів, заяв та клопотань, залучення нерезидентів, що також значно гальмує процес погашення заборгованості.

Сьогодні налічується 10 судових розглядів у справах про банкрутство майнових поручителів.

Разом із тим, Національний банк відзначає позитивні наслідки запровадженої судової реформи: боржникам останні півроку було все важче затягувати подібні справи у судах.

Слід нагадати, що у 2018 році Національний банк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,6 млрд. грн, що на півмільярда більше ніж у 2017 році.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: