Держфінмоніторинг налагодив співпрацю з іноземними фінрозвідками

finrozvidkaУ поточному році відомство найбільш активно взаємодіяло з підрозділами фінансової розвідки Латвії, Кіпру, Великобританії, Австрії, Швейцарії, Панами та США.

За даними прес-служби Держфінмоніторингу, відомство, відповідно до покладених на нього завдань, укладає міжнародні договори міжвідомчого характеру (Меморандуми про взаєморозуміння) з підрозділами фінансової розвідки (ПФР) іноземних держав.

Меморандуми про взаєморозуміння сприяють здійсненню обміну фінансовою інформацією щодо відмивання коштів, фінансування тероризму або іншої пов’язаної з цими злочинами діяльності з дотриманням принципів, встановлених Егмонтською групою підрозділів фінансової розвідки.

Відповідно до Меморандумів здійснюється співпраця між підрозділами фінансової розвідки на основі взаємності щодо збору, обробки та аналізу інформації, що є в їх розпорядженні про фінансові операції, відносно яких є підозри, що вони пов’язані з відмиванням коштів або фінансуванням тероризму.

Держфінмоніторингом вже підписано 70 угод про співробітництво з іноземними ПФР. Зокрема, відомство налагодило двосторонні зв’язки з 21 державами-членами ЄС щодо співробітництва у сфері боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення. Крім того, відомство співпрацює з ПФР інших країн світу.

На постійній основі забезпечуються взаємодія та інформаційний обмін з компетентними органами іноземних держав і міжнародними організаціями у сприянні розслідуванню складних транснаціональних схем.

Так, з початку своєї діяльності відомством було направлено 6,2 тис. запитів до іноземних ПФР та отримано 5,7 тис. відповідей, а також отримано 2,2 тис. запитів від іноземних ПФР та надано 2,2 тис. відповідей.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: