Бізнес-спільнота виступає за активне впровадження електронних платежів

В Україні кількість підприємств малого та середнього бізнесу, які надають можливість клієнтам розраховуватися карткою, набагато менша ніж у Європі.

Як зазначається у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації, нещодавно НБУ оприлюднив статистику щодо розвитку ринку безготівкових платежів у 2018 році. Так, за рік кількість власників платіжних карток досягла 42,3 млн. Крім того, зросла кількість активних платіжних карток – до 36,9 млн. Приріст, порівняно з минулим роком, склав 6%. При цьому частка активних платіжних карток становить 62,2%.

У розрізі платіжних систем лідером є MasterCard. Кількість активних карток цієї системи складає 26 млн., а це – 70,3% від загальної кількості. Кількість карток Visa дорівнює 10,5 млн. (28,5%), карток Простір – 0,5 млн. (1,2%), інших платіжних карток – 4 тис. (0,01%). Найбільшими емітентами платіжних карток є «Приватбанк», «Ощадбанк» та «Райффайзен Банк Аваль».

Координатор Комітету з електронних платежів ЄБА Євгеній ВЕРЕМІЙЧЕНКО зазначає: «Як і очікувалось, українці все частіше віддають перевагу безготівковим розрахункам, про що свідчить позитивна динаміка за всіма показниками. Дані свідчать про зростання кількості платіжних карток, їх більш широке застосування, збільшення обсягу та кількості безготівкових платежів. Крім того, поступовий розвиток інфраструктури для прийому платіжних карток. І, безумовно, хорошим показником є те, що така тенденція спостерігається вже протягом кількох останніх років. Сподіваємось за кілька років все ж наздогнати європейські показники».

Обсяг безготівкових платежів у 2018 році склав 1297 млрд. грн. Це на 55,4% більше у порівнянні з попереднім роком. Кількість безготівкових операцій зросла за рік на 33% і склала 3,1 млрд. Мережа POS терміналів зросла на 20% і становить наразі 279 тис. Також зросла на 20% і кількість підприємств у сфері торгівлі та послуг, які забезпечують можливість здійснення розрахунків з використанням платіжних карток (їхня кількість становить 208,7 тис.). Крім того, вже 79,4% терміналів забезпечують можливість безконтактної оплати, в тому числі з використанням сервісів Apple Pay та Google Pay.

Водночас на сьогодні лише 38% підприємств сегменту МСБ в Україні надають своїм клієнтам можливість розрахуватися карткою, а, до прикладу, в Європі ця цифра складає 62%. Хоча за кількістю ці підприємства становлять 99% бізнес-сектору. Тож, безумовно, така ситуація є стримуючим бар’єром як для власників платіжних карток, так і для можливості поширення в Україні новітніх платіжних сервісів та технологій.

Тому бізнес-спільнота закликає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України якнайшвидше затвердити оновлену Постанову КМУ «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)». Її схвалення дозволить визначити чіткі критерії та забезпечити поетапний перехід бізнесу на обов’язкове приймання платежів у безготівковій формі. Це, у свою чергу, дасть можливість встановити рівні умови та надати можливість споживачу обирати найбільш зручний спосіб розрахунків.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: