Методологія оцінки системної важливості банків зазнає змін

Нацбанк змінить критерії, за якими щороку визначає системно важливі банки на наступний рік, йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Відповідне рішення пов’язане з необхідністю врахування міжнародної практики у визначенні критеріїв системної важливості, зокрема рекомендацій Європейського наглядового органу (EBA – European Banking Authority). Нові підходи мають точніше відображати значимість банків для ринку.

Відтак, Нацбанк упродовж березня-квітня завершить оновлення методології оцінки системної важливості банків. Оновлені критерії, а також затверджений відповідно до них перелік системно важливих банків на 2020 рік буде оприлюднено на сайті регулятора до 1 червня 2019 року.

Перенесення термінів для визначення системно важливих банків закріплене Постановою Правління НБУ №46 «Про внесення зміни до Положення про порядок визначення системно важливих банків», яка набула чинності з 28 лютого 2019 року.

Слід нагадати, що відповідно до чинних критеріїв з 2016 року системно важливими банками незмінно визначались «Приватбанк», «Укрексімбанк» та «Ощадбанк». У 2019 році вони так само мають статус системно важливих.

Системно важливий банк – термін у законодавстві багатьох країн світу, яким визначають банки, банкрутство або неналежне функціонування яких може створити системні ризики для фінансової системи.

До системно важливих банків Національний банк може застосовувати посилені пруденційні вимоги, зокрема підвищені нормативи ліквідності та капіталу. Це відповідає загальноприйнятій світовій практиці. Також статус системно важливого визначає особливий режим нагляду за банком.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: