Штрафи у сфері готівкового обігу планується зменшити

Комітет ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендує Парламенту прийняти за основу законопроект «Про деякі питання застосування фінансових санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», поданий групою народних депутатів.

Як зазначається у повідомленні Комітету, цей документ (реєстраційний №9451) розроблено з метою приведення фінансово-правової відповідальності за правопорушення у сфері готівкових розрахункових правовідносин до сучасних економічних умов, забезпечення розмірів штрафів ступеню суспільних наслідків та шкідливості здійснюваних правопорушень.

Законопроектом пропонується скасування Указу Президента України від 12.06.1995 р. №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» та запровадження штрафів за порушення касової дисципліни підприємств та організацій, що є меншими за розміром (у т. ч. звільнення від штрафів за деякі правопорушення, передбачені зазначеним Указом). Зокрема, за:

– зберігання готівкових коштів у касах підприємств понад встановлений ліміт залишку готівкових коштів передбачено застосування штрафу в розмірі 100% від понадлімітної суми (замість 200%);

– неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) – 2-х кратний розмір неоприбуткованих готівкових коштів (замість 5-ти кратного розміру).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: