Звітність на фондовому ринку подається новими способами

ПАРД роз’яснила способи подання звітності до НКЦПФР.

ПРАВОВІ ЗАСАДИ

У повідомленні Професійної асоціації учасників ринків капіталу та деривативів зазначається, що з 1 січня 2019 року набрали чинності зміни до Закону «Про цінні папери та фондовий ринок» у частині запровадження діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, яку можуть провадити лише авторизовані НКЦПФР особи.

Зокрема, запроваджені такі види діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку:

– діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку;

– діяльність із розповсюдження в режимі безперервного оновлення консолідованої інформації про фінансові інструменти та/або учасників фондового ринку;

– діяльність з подання звітності та/або адміністративних даних до НКЦПФР.

Разом із цим, Положення про подання адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (Рішення НКЦПФР №492 від 13.05.2011 р.) у новій редакції дає нові визначення термінів, способів та процедур подання інформації до Комісії, а саме:

– адміністративні дані та інформація відтепер називаються регламентованими даними;

– учасники фондового ринку, які зобов’язані подавати до Комісії регламентовані дані, відтепер називаються суб’єктами подання;

– особи, які надають суб’єктам подання інформаційні послуги з подання регламентованих даних до НКЦПФР – агенти подання.

Положення №492 визначає, що регламентовані дані подаються суб’єктами подання до Комісії за посередництва агента подання або безпосередньо.

Для організації безпосереднього подання регламентованих даних учасник ринку має подати до Комісії заявку з відомостями, яку регулятор розглядатиме у термін до десяти робочих днів. Заявка має містити відомості, що підтверджують відповідність захищеного каналу зв’язку вимогам, передбаченим Наказом НКЦПФР №235 від 18.12.2018 р.

Для користування послугами агента подання необхідно пройти реєстрацію та авторизацію на сайті ДУ «Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України», яку Комісія своїм Рішенням №84 від 15.02.2019 р. включила до Реєстру осіб, уповноважених надавати інформаційні послуги на фондовому ринку.

Учасник фондового ринку самостійно визначає зручний для нього спосіб подання звітності до НКЦПФР: або безпосередньо (з обов’язковою подачею заявки та отриманням акцепту від Комісії), або через агента подання.

СТРОКИ ПЕРЕХОДУ

Нові норми законодавства щодо запровадження єдиних двох можливих способів подання адмінданих учасників ринку до НКЦПФР (через агента подання або безпосередньо) набули чинності з 1.01.2019 р.

Водночас 29.12.2018 Комісія на своєму сайті у новині, зважаючи на відсутність на той момент авторизованого провайдера інформаційних послуг на фондовому ринку, повідомила, що до такої авторизації всі існуючі системи подання звітності та оприлюднення інформації можуть використовуватися в повному обсягу. Таким чином, вона «дозволила» тимчасово використовувати Кабінет клієнта НДУ та програму СПЕД.

Після авторизації провайдера інформаційних послуг на фондовому ринку 15.02.2019 р. Комісія на своєму сайті у новині повідомила, що до 1 березня канали передавання фінансової інформації, які функціонують на цей момент, залишаються чинними для забезпечення безперебійності в здачі звітності учасниками ринку.

Таким чином, ПАРД вважає, що для подання звітності, адмінданих та інформації учасники фондового ринку станом на сьогодні мають використовувати способи, передбачені чинним законодавством, – або через агента подання, або безпосередньо.

Разом із тим, учасники фондового ринку мають самостійно оцінювати ризик використання Кабінету клієнта НДУ та програми СПЕД для подання звітності після 1.03.2019 р.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: