В Україні планують зменшити обсяги використання готівки

Національний банк має намір впровадити низку відповідних заходів, інформує прес-служба регулятора.

Зокрема, йдеться про:

– зниження граничної суми розрахунків готівкою суб’єктів господарювання з фізичними особами з 50000 гривень до 15000 гривень (тобто встановлення її у розмірі, що не перевищує 10% від суми, установленої для фінансових операцій з готівкою, які підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу);

– обмеження у розмірі до 15000 гривень включно готівкових розрахунків фізичних осіб – довірених осіб суб’єктів господарювання, які отримали готівку під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок такого суб’єкта господарювання;

– обов’язок суб’єктів господарювання у разі зняття готівкових коштів з поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків з фізичними особами надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, та інші документи, що необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта.

Для цього Національний банк розробив проект Постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Метою розробки цього документа є:

– звуження сфери використання готівки;

– сприяння зменшенню тінізації економіки;

– подальший розвиток безготівкового сегменту;

– забезпечення стабільності надходження готівки до банківської системи.

Водночас гранична сума розрахунків готівкою фізичних осіб із суб’єктами господарювання у розмірі до 50000 гривень включно залишиться без змін.

Крім того, безготівкові розрахунки суб’єктів господарювання можуть здійснюватися без будь-яких обмежень, і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Проект враховує повноваження Національного банку, надані частиною третьою статті 1087 Цивільного кодексу України та вимоги законів України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», «Про банки і банківську діяльність».

Також підготовка проекту зумовлена необхідністю вдосконалення вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні та приведення його норм у відповідність до вимог законодавства.

Більш детально – у проекті Постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: