Фінансова реструктуризація може бути ефективною як для банку, так і для боржників

В НАБУ розповіли про організаційну ефективність роботи із проблемною заборгованістю та фінансову реструктуризацію, їхні переваги та результати.

Зокрема, як зазначається у прес-релізі Незалежної асоціації банків України, у ході ІХ міжнародної конференції «Управління проблемною заборгованістю. Інновації 2019», яку провела компанія «Business-Format» за інформаційної підтримки НАБУ, Ірина МУДРА, Член Комітету НАБУ з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів, Заступник директора Департаменту заборгованості та стягнення – начальник управління реструктуризації АТ «Ощадбанк», проаналізувала інструменти роботи з проблемною заборгованістю в банках, організацію процесу управління нею, механізми вирішення питання NPL, а також ключові практичні моменти фінансової реструктуризації в рамках Київського підходу.

Так, результатом такої реструктуризації для банку є те, що боржник починає обслуговувати свій борг – банк отримує грошові потоки. Фактично, при фінансовій реструктуризації банк отримує певні перспективи погашення основної заборгованості в доступному майбутньому (10-12 років), при цьому посилюється юридична позиція кредитора в частині звернення стягнення на заставне майно, встановлюється жорсткий контроль та моніторинг за фінансовою та бізнес діяльністю боржника/бізнес групи, оформлюється додаткова порука бенефіціарних власників тощо. Окремо зроблено акцент на важливості залучення незалежного експерта – репутабельної міжнародної аудиторської консалтингової компанії для здійснення незалежного огляду фінансово-господарської діяльності боржника/бізнес групи.

У свою чергу для боржника полегшені умови обслуговування боргу – поступове фінансове оздоровлення, зрозумілі перспективи майбутнього, відхід від валютного ризику, податкові пільги у разі передачі заставного майна у власність кредитору, додаткове фінансування (за необхідності) для відновлення нормальної діяльності та замість агресивного кредитора – лояльний партнер з можливістю розширення співробітництва.

У підсумку, Ірина Мудра продемонструвала ефективність та механізм фінансової реструктуризації за допомогою практичного кейсу – першої процедури реструктуризації АТ «Ощадбанк», проведеної у вересні 2017 (case study).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: