В Національному банку розповіли про зміни у сфері обміну валют

Ці питання були проаналізовані на круглому столі, учасниками якого були представники трьох десятків небанківських установ, що надають послуги з обміну валют, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Зокрема, присутні обговорили нові підходи до ліцензування обміну валют, порядок переоформлення генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій на нові ліцензії, передбачені зазначеним Законом, а також нову систему застосування заходів впливу до учасників готівкового валютного ринку.

«Доступ до ринку обміну валют у цьому році став простішим. Тепер учасникам ринку достатньо мати мінімальний розмір власного капіталу у розмірі 5 млн. грн. (а не 10 млн. грн., як раніше) для того, щоб міняти валюту. Також регулятор скасував вимогу щодо обов’язкової наявності на момент отримання ліцензії не менше п’яти готових до роботи пунктів обміну валют. Проте водночас було змінено і систему застосування заходів впливу до порушників на ринку обміну валют», – зазначив Заступник директора Департаменту ліцензування НБУ Сергій САВЧУК.

За інформацією представників НБУ, якщо раніше регулятор міг застосувати лише один захід впливу до порушника – відкликати ліцензію, то з лютого 2019 року Нацбанк має значно більший арсенал заходів. Він може видати письмове застереження про усунення порушення, накласти штраф, тимчасово обмежити, зупинити чи припинити здійснення окремих операцій або тимчасово призупинити дію ліцензії чи відкликати її. При цьому фахівці НБУ звернули увагу на позитивну динаміку зростання загальних обсягів купівлі/продажу готівкової іноземної валюти.

Слід нагадати, що із 7 лютого 2019 року введено в дію Закон «Про валюту і валютні операції», яким передбачено можливість отримання небанківськими фінансовими установами та операторами поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій, в тому числі на торгівлю валютними цінностями в готівковій формі (діяльність з обміну валют), що видаватимуться на необмежений строк.

Також Законом запроваджено нову систему валютного нагляду та видів відповідальності, що можуть бути застосовані до учасників ринку за порушення вимог валютного законодавства.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: