На фондовому ринку запроваджуються online послуги

НКЦПФР урегулювала надання професійними торговцями цінними паперами послуг своїм клієнтам online відповідно до аналогічних стандартів ЄС, передає прес-служба Комісії.

Нововведення підвищать рівень зручності та ефективності інвестиційної діяльності. Також вони нададуть можливість розширити коло інвесторів й сприятимуть пожвавленню операцій з доступними якісними фінансовими інструментами.

Відтепер ліцензовані професійні торговці можуть пропонувати своїм клієнтам програмні продукти для дистанційного обслуговування після сертифікації їх у НКЦПФР. Комісія перевірятиме програмні рішення (ПО, застосунки, системи прямого доступу «клієнт-біржа») на відповідність стандартам кібербезпеки та дотримання прав інвестора.

Користувачі таких програмних рішень отримають можливість дистанційно укладати договори, передавати брокеру замовлення на купівлю/продаж фінансових інструментів, отримувати потрібну для ухвалення інвестиційних рішень інформацію.

Крім цього, торговці можуть надавати в користування кваліфікованим клієнтам свій віддалений доступ до електронної торговельної системи фондової біржі. У результаті, такий клієнт зможе самостійно та в реальному часі брати участь у торгах, тобто подавати заявки на купівлю/продаж безпосередньо під час торгів.

Коментуючи зазначені нововведення, Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ зазначив: «Нові можливості розвитку online торгівлі для українських професійних учасників фондового ринку, які відповідають стандартам ЄС, нададуть поштовх його розвитку. Ми очікуємо суттєвого пожвавлення операцій з надійними та ліквідними цінними паперами через прихід на ринок нових інвесторів, з широкого масового сегменту. Дієві та захищені online рішення сприятимуть інвестуванню населення, зокрема у державні боргові зобов’язання (ОВДП)».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: