Ринком проблемних активів зацікавилися великі іноземні та внутрішні інвестори

Фонд гарантування вкладів упродовж останніх кількох років створив прозорий та конкурентний процес продажу пулів проблемних кредитів. Окрім того, створено вторинний ринок таких активів. Про це зазначається у прес-релізі ФГВФО. 

У Фонді нагадують, що перший успішний продаж великого пулу із 35 проблемних кредитів був здійснений ФГВФО за допомогою американських радників – компанії First Financial Network (їхньою дочірньою компанією First Financial Network Ukraine, LLC) у грудні 2018 року. Ціна продажу цих активів склала 130 млн. грн. при тому, що початкова становила 235 млн. грн. У торгах взяли участь шість інвесторів, що є рекордом для аукціонів з продажу пулів прав вимоги за кредитними договорами неплатоспроможних банків. При цьому активи, що були виставлені на аукціон, а це заставлені в НБУ права вимоги за кредитними договорами неплатоспроможних банків, до цього уже неодноразово безуспішно виставлялися на індивідуальні торги.

Головна причина відсутності інтересу потенційних покупців до активів на вищих цінових рівнях – їхня низька якість. Зокрема, середній термін прострочення за вищезгаданими кредитами становив 4 роки і 3 місяці, до того ж більша частина з них – беззаставні.

Загалом, через пулові продажі кредитів юросіб на цей час пройшло понад 70% активів, і, попри зниження ціни з 20% до 4% від їхньої номінальної вартості, покупців на ці активи на попередніх етапах не знайшлось, попит локального ринку виявився мінімальним.

Відтак, Фонд перейшов до формування великих, десятимільярдних пулів, до яких увійшли непродані раніше пули вартістю по 1-1,5 млрд. грн. І перші успіхи в продажах великих пулів кредитів Фонд гарантування вкладів безпосередньо пов’язує з залученням міжнародних радників. З одного боку, ними була проведена вагома підготовча робота серед потенційних інвесторів, а з іншого, сама участь таких гравців в організації продажів підвищує інтерес учасників ринку до вітчизняного ринку проблемних кредитів.

Зараз ФГВФО співпрацює з п’ятьма іноземними консультантами – компаніями FFN, DebtX (уже взяли участь в організації торгів), та Cohen & Company Financial Ltd. (в Україні представлена структурою ТОВ «Ексіто Партнерс і Коен Україна»), KPMG та PwC (їхня участь очікується).

Фонду вдалося привернути увагу великих іноземних та внутрішніх інвесторів до вітчизняного ринку проблемних кредитів, і цю ініціативу ФГВФО планує продовжити і надалі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: