На українському фондовому ринку з’явилися надійні фінансові інструменти для інвестицій

Завдяки кореспондентським відносинам НДУ вітчизняні інвестори стають учасниками міжнародної системи обліку прав власності.

Про це повідомляє прес-служба Національного депозитарію. Зокрема, 12 березня НКЦПФР надала допуск до торгів на території України державних облігацій департаменту казначейства США (строком на 5 років з виплатою відсотків два рази на рік), які вже за кілька днів з’являться на українському ринку.

«Можливості інвестувати в іноземні цінні папери фінансові установи шукали вже довгий час. Щоб такий інструмент з’явився на українському ринку, були потрібні законодавчі зміни для спрощення процедур інвестування та подальшого розпорядження іноземними цінними паперами на території України. Наразі деякі зміни вже відбулися. Національний депозитарій України пропонує використовувати доступ до фінансових інструментів більш ніж 50 країн світу. Ми надаємо послугу через кореспондентські відносини з Clearstream Banking Luxembourg (CBL) (міжнародний центральний депозитарій ЦП, провідний європейський постачальник пост-трейдингових послуг) та з центральними депозитаріями інших країн. Це забезпечує угодам максимально високий рівень захисту. Для банків, інвестиційних фондів та інших фінансових установ трежеріс – це додаткова ніша для розвитку бізнесу» – розповів Голова Правління НДУ Міндаугас БАКАС.

Через активну позицію НДУ у співпраці з учасниками ринку та НКЦПФР український фондовий ринок пожвавлюється.

«Паралельно з підготовкою до допуску в Україну акцій Apple ми працювали щодо допуску облігацій уряду США (інструменти державного боргу). На фондовому ринку такі інструменти вважаються безризиковими (risk-free). Таким чином, ми розширюємо не тільки перелік емітентів, а і перелік типів інструментів. Тобто до вже допущених інструментів корпоративного боргу (corporate debt) та акцій (equity) додались державні облігації США (Treasuries)», – пояснив Член Правління НДУ Андрій ПОРАДА.

Treasuries вважаються одними з найнадійніших інструментів для інвестицій. Вони мають кредитний рейтинг ААА+.

«Ми бачимо великі можливості на ринку фінансових інструментів з фіксованою прибутковістю у зв’язку із дозволом НБУ комерційним банкам формувати портфелі з іноземними цінними паперами не нижче інвестиційного рейтингу. Казначейські ноти США якраз відповідають цим параметрам і мають найвищий рейтинг інвестиційної надійності. В майбутньому ми плануємо розширювати перелік цих паперів. Нашою основною метою було пройти всю процедуру допуску іноземних цінних паперів в Україні та переконатися в тому, що процес дійсно позбавлений бюрократичної тяганини з боку регуляторів. На даний момент процедура введення казначейських нот США була ініційована одним із наших контрагентів, фінансовою компанією, яка планує покупку даного інструменту на суму в еквіваленті $1 млн. У даній операції «Фрідом Фінанс Україна» є брокером. У планах – закрити операцію до кінця березня на одній з фондових бірж України», – зазначила Генеральний директор ТОВ «Фрідом Фінанс Україна» Марина МАШКОВСЬКА.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: