Депозитарні послуги НБУ подешевшають

Національний банк здійснив щорічний перегляд цін на депозитарні послуги та знизив вартість окремих тарифів, йдеться у повідомленні прес-служби регулятора.

Зокрема, з метою сприяння розвитку фінансового ринку, підвищення доступності фінансових продуктів і заохочення широкого кола інвесторів до заощаджень за допомогою придбання державних цінних паперів Національний банк оновив тарифи на свої депозитарні послуги. В рамках щорічного перегляду цін НБУ знизив вартість окремих послуг та привів частину тарифів до обґрунтованого рівня.

Вартість обслуговування розрахунків у цінних паперах, номінованих у гривні, які здійснюються в межах однієї депозитарної установи, буде знижена з 300 грн. до 50 грн. за одну проведену операцію. Окрім цього, замість єдиного тарифу (150 грн.) на операції з супроводу погашення чи виплати доходу за цінними паперами запроваджується гнучка тарифікація: 50 грн. – для сум до 500 тис. грн., 150 грн. – для сум від 500 тис. грн. до 50 млн. грн., 500 грн. – для сум понад 50 млн. грн.

Оновлені тарифи є більш вигідними для дрібних і середніх інвесторів та мають стимулювати вкладення населення в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), які розміщує Уряд. Водночас більший попит на державні цінні папери, номіновані у гривні, сприятиме зниженню вартості запозичень державою і подальшій дедоларизації економіки, що є одним із пріоритетних завдань Національного банку на 2019 рік.

Зниження окремих тарифів є можливим завдяки підвищенню ефективності Депозитарію Національного банку і високому рівню автоматизації його діяльності. Водночас співпраця НБУ з банками та фінансовими компаніями в питаннях інноваційних технічних рішень також дозволить найближчим часом запровадити онлайн-торгівлю ОВДП для інвесторів-фізичних осіб. Це сприятиме подальшій популяризації таких фінансових інструментів серед широкого кола інвесторів.

Крім того, Нацбанк привів до обґрунтованого рівня тарифи на обслуговування операцій з облігаціями зовнішньої державної позики України (ОЗДП) на локальному ринку як результат зміни деяких тарифів депозитарієм-кореспондентом.

Нові тарифи наберуть чинності з 22 березня 2019 року.

Відповідні норми містяться у Постанові Правління НБУ №48 від 7 березня 2019 року «Про внесення змін до Тарифів на депозитарні послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України, а також на послуги щодо обліку і обігу депозитних сертифікатів Національного банку України».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: