НКЦПФР регламентує прямий електронний доступ до біржових торгів

Комісія оприлюднила доопрацьований проект Рішення «Про внесення змін до Положення про функціонування фондових бірж».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, з метою приведення Положення про функціонування фондових бірж, затвердженого Рішенням Комісії від 22.11.2012 р. №1688 у відповідність до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» у частині перебування цінних паперів емітентів, що здійснили публічну пропозицію, у біржовому реєстрі фондової біржі, Департаментом методології регулювання професійних учасників ринку цінних паперів НКЦПФР було розроблено проект рішення Комісії «Про внесення змін до Положення про функціонування фондових бірж», який було схвалено Рішенням Комісії від 4.10.2018 р. №693, оприлюднено на офіційному веб-сайті регулятора та за результатами врахування зауважень схвалено Рішенням Комісії від 18.12.2018 р. №878 доопрацьований проект, який направлено на погодження до зацікавлених органів державної влади.

У цей період Комісією було отримано додаткові пропозиції до проекту, у зв’язку із чим виникла необхідність його доопрацювання з урахуванням вимог Закону щодо обігу цінних паперів на вторинному ринку на фондовій біржі.

Статтею 34 Закону «Про цінні папери та фондовий ринок», зокрема, зазначено, що публічна пропозиція цінних паперів – це пропозиція (оферта), звернена до невизначеного кола осіб, про придбання цінних паперів за ціною та на умовах, визначених такою пропозицією, що здійснюється з урахуванням вимог, встановлених цим Законом.

При цьому абзацом дванадцятим пункту 2 розділу І Положення встановлено, що заявка – це подана учасником біржових торгів згідно з правилами фондової біржі пропозиція на купівлю чи продаж цінних паперів або інших фінансових інструментів, яка містить умови, на яких пропонується здійснити укладення біржового контракту (договору). Зареєстрована фондовою біржею заявка учасника біржових торгів є пропозицією та згодою цього учасника укласти та виконати біржовий контракт (договір).

Отже, подача заявки учасником торгів, по суті, є здійсненням публічної пропозиції цінних паперів та вимагає від емітента таких цінних паперів здійснення відповідних заходів, визначених Законом «Про цінні папери та фондовий ринок».

З метою торгівлі на фондовій біржі цінними паперами, щодо яких не здійснювалась публічна пропозиція, Департаментом у проекті передбачено встановлення вимог щодо забезпечення електронною торговельною системою фондової біржі доступу учасників біржових торгів протягом торгівельної сесії, в яку здійснюються біржові торги цінними паперами, щодо яких не здійснювалася публічна пропозиція (крім цінних паперів емітентів, які вважаються такими, що здійснили публічну пропозицію відповідно до Закону), до інформації про учасників біржових торгів та клієнтів учасників біржових торгів, які користуються прямим електронним доступом та дали згоду щодо надання доступу до такої інформації, яка щонайменше має містити: прізвище, ім’я, по батькові – для фізичної особи; повне найменування, ідентифікаційний код – для юридичної особи.

Також проектом передбачено визначення терміну «прямий електронний доступ до біржових торгів».

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до Положення про функціонування фондових бірж»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: