НБУ планує знизити рівень доларизації української економіки

Даний процес, насамперед, відбуватиметься шляхом укріплення довіри до національної валюти.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook, Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ у ході Інвестиційного форуму CFA Society Ukraine зазначив: «Ми маємо високий рівень доларизації економіки, що є наслідком відсутності політичної і макроекономічної стабільності, минулих економічних криз і високого рівня інфляції впродовж багатьох років незалежності України. Наше завдання – знизити доларизацію економіки до природнього рівня через укріплення довіри до гривні як засобу розрахунків і накопичення».

За його словами, найкращим способом укріплення довіри до гривні є продовження поточної монетарної політики Національного банку, спрямованої на забезпечення цінової стабільності і зниження інфляції до рівня 5% у середньостроковій перспективі. Крім цього, НБУ приділятиме багато уваги питанню дедоларизації з точки зору макропруденційного регулювання, зокрема через встановлення певних вимог до банків.

Олег Чурій також відзначив підписання Національним банком договору про встановлення кореспондентських відносин з міжнародним депозитарієм Clearstream. Такий «лінк» спростить доступ іноземних інвесторів до ринку облігацій внутрішньої державної позики України і дозволить покращити валютну структуру державного боргу завдяки більшому попиту на цінні папери, номіновані у гривні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: