Лізинг став конкурентом традиційному банківському кредитуванню

Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» оприлюднила результати діяльності лізингових компаній – учасників УОЛ за минулий рік.

«Протягом 2018 року обсяг нового бізнесу (вартість профінансованих об’єктів лізингу) склав 14,95 млрд. грн, що на 61% перевищує обсяги 2017 року», – повідомила Директор Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців Марина МАСІЧ, йдеться у прес-релізі Асоціації.

За її словами, лідерами за обсягами нового бізнесу в 2018 році стали такі компанії:

– «ОТП-Лізинг» (7,267 млрд. грн.);

 – «УЛФ-Фінанс» (2,594 мдрд. грн.);

 – «Порше Лізинг Україна» (1,3 млрд. грн.).

Торік найвищі темпи зростання нового бізнесу в порівнянні з попереднім роком продемонстрували компанії:

– «Ілта» (+169%);

 – «ОТП-Лізинг» (+83%);

 – «УЛФ-Фінанс» та «ВФС Україна» (+76%).

Станом на 1.01.2019 р. загальний обсяг портфелю лізингових компаній – членів Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» (об’єднує більше 70% ринку) становив 15,55 млрд. грн

«Стрімке зростання ринку (майже на 34,9% або на 4,021 млрд. грн.) у порівняння з 2017 роком зовсім не дивує. Ми повторюємо світові тренди, де лізинг став конкурентом традиційному банківському кредитуванню. Лізингове фінансування малого та середнього бізнесу стає одним із найважливіших драйверів економічного зростання», – підкреслила Марина Масіч.

Лідерами за приростом лізингового портфелю у 2018 році були компанії:

– «Адванс-лізинг» (+152%);

– «Кредобанк» (+110%);

– «ВФС Україна» (+71%).

Збільшення обсягів фінансування предметів лізингу відбувається як за рахунок активізації роботи з клієнтами, які раніше мали досвід роботи з лізинговими компаніями, так і за рахунок налагодження більш якісної співпраці з представниками малого і середнього бізнесу.

Згідно з інформацією Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», динаміка збільшення обсягів фінансування лізинговими компаніями в Україні майже вдвічі перевищує світову динаміку. За даними World Leasing Yearbook 2019, зростання обсягів лізингу в ТОП 50 країн склало +16%, а світовий обсяг лізингових угод становив $1,3 трлн.

«Серед факторів зростання ринку лізингу варто виокремити і такий суттєвий фактор, як краща обізнаність підприємців про нову послугу. Все більше і більше представників малого та середнього бізнесу дізнаються про те, як працює фінансовий лізинг, які його переваги у порівнянні з кредитом», – зазначила Заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія ВІТКА.

Слід нагадати, що протягом 2018-2019 років Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» разом з Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору» провела 18 освітніх заходів, спрямованих на популяризацію фінансового лізингу серед підприємців, в яких взяли участь понад 1000 представників бізнесу з 12 областей України». Із січня по квітень 2019 року проводяться Ярмарки фінансування бізнесу лізинговими компаніями.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: