SWIFT допоможе Нацбанку впровадити міжнародний стандарт ISO 20022

НБУ у партнерстві з компанією SWIFT розпочне проект з розвитку платіжної інфраструктури України на базі міжнародного стандарту ISO 20022, інформує прес-служба регулятора. 

«Ефективність роботи платіжних систем відіграє значну роль у функціонуванні сучасної економіки. Впровадження в Україні міжнародного стандарту ISO 20022 є частиною масштабної ініціативи із трансформації вітчизняного платіжного ринку. Метою цього проекту є модернізація фінансової інфраструктури України та покращення конкурентоспроможності нашої країни та її інтеграції зі світовими ринками», – зауважив Заступник Голови НБУ Сергій ХОЛОД.

Зокрема, мова йде про перехід Системи електронних платежів (СЕП) Національного банку на сучасні та актуальні міжнародні стандарти обміну фінансовими повідомленнями, що дасть можливість:

– гармонізувати український платіжний простір зі світовим;

– розширити реквізити платежів додатковою інформацією;

– підвищити рівень обслуговування та ефективності платежів;

– збагатити функціональне наповнення платіжних інструментів на користь банків та їхніх клієнтів;

– підвищити рівень автоматизації платежів.

У майбутньому це дасть змогу спростити взаємодію між українською та міжнародними платіжними системами завдяки використанню зрозумілих та загальноприйнятих у світі стандартів.

Підтримку та експертизу із впровадження цього стандарту та трансформації платіжної інфраструктури українському регулятору надаватиме компанія SWIFT. Вона є одним із розробників міжнародного стандарту ISO 20022 та ключових специфікацій платежів, які використовуються платіжною інфраструктурою у всьому світі.

Компанія SWIFT відігравала важливу роль у запровадженні цього стандарту в Європі (наприклад, у таких системах, як SEPA та TARGET2-Securities). Вона працює з усіма великими платіжними організаціями (у тому числі з Федеральною резервною системою США, Банком Англії, CHIPS, Eurosystem та EBA Clearing), щоб забезпечити гармонійне впровадження та перехід транскордонних платежів на міжнародний стандарт ISO 20022 з 2021 року.

«Партнерство зі SWIFT у цьому напрямі є важливим та допоможе забезпечити сумісність роботи української платіжної інфраструктури із транскордонною та підвищити цілісність, швидкість та ефективність обробки платежів», – додав Сергій Холод.

Зі свого боку представники SWIFT зауважили, що їх організація має дуже давні відносини з Національним банком, і вони раді допомогти у цьому важливому проекті. Фінансова спільнота України високо оцінює реформу фінансового сектору, і запровадження в Україні міжнародних стандартів, таких як ISO 20022, забезпечить міцну основу для майбутніх інновацій у платіжній системі та загалом у фінансовій інфраструктурі, вважають у SWIFT.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: