Фонд гарантування накопичив кошти та розрахувався з боргами

ФГВФО  достроково погасив свої борги перед Міністерством фінансів.

Так, як повідомляє прес-служба ФГВФО, 14 березня 2019 року Фонд здійснив дострокове погашення 3,25 млрд. грн. за векселем Міністерству фінансів України. У січні ж поточного року він повністю розрахувався за кредитами Національного банку України.

«Дострокове погашення векселю стало можливим завдяки тому, що ми змогли накопичити необхідні кошти. Сума накопичених коштів є достатньою для того, щоб дострокове погашення не несло загрози фінансовій стійкості Фонду. Фонд і надалі планує здійснювати дострокові погашення векселів», – зазначила Директор фінансового департаменту ФГВФО Олена НУЖНЕНКО.

Фонд уже вдруге достроково розраховується за своїми борговими зобов’язаннями перед державою. У 2018 році Мінфіну було достроково погашено 1 млрд. грн.

Слід нагадати, що протягом 2014-2016 років для забезпечення значних обсягів виплат вкладникам неплатоспроможних банків Фонд гарантування вкладів залучив у Міністерства фінансів України кредити у вигляді державних цінних паперів на загальну суму 59,6 млрд. грн. Вартість запозичень від Мінфіну становила від 9,99% до 12,5% річних. Крім того, у 2014-2015 роках Фонд отримав кредити від НБУ на суму понад 20 млрд. грн. під 12,5-14%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: