Для банків розроблять новий показник ліквідності

Робоча група із запровадження показників ліквідності відповідно до Базеля ІІІ розпочала розробку нового показника ліквідності для банків NSFR (Net Stable Funding Ratio – коефіцієнт чистого стабільного фінансування). Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Основна мета нового показника ліквідності – сприяння фінансуванню банками своєї діяльності зі стабільних джерел та запобігання надмірній невідповідності строків погашення між активами та пасивами.

NSFR установлює мінімально необхідний рівень стабільного фінансування банку для задоволення фінансових потреб протягом року як під час нормальних, так і стресових умов.

До складу групи увійшли представники банківської спільноти та фахівці Національного банку України.

Подібно до ефективної співпраці з банківською спільнотою в рамках процесу розробки методології коефіцієнта покриття ліквідності LCR, який став обов’язковим до виконання банками з грудня 2018 року, Національний банк сподівається на плідну та активну участь банків у роботі групи.

Робоча група обговорюватиме пропозиції банків до методології розрахунку нового показника ліквідності. Тестовий період розрахунку NSFR заплановано від початку 2020 року. Розробка методики розрахунку NSFR триватиме до кінця ІІІ кварталу 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: