Фінмоніторинг стане внутрішнім

finmonitoringМіністерство фінансів оприлюднило проект закону щодо запобігання та протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом і фінансуванню тероризму.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, документ було розроблено спільно з Держфінмоніторингом з метою адаптування українського законодавства до норм ЄС, а також виконання зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом. Цей законопроект передбачає поступовий перехід від обов’язкового до внутрішнього фінмоніторингу, який базується на кількісно-якісному підході при виявленні підозрілих фінансових операцій.

Він також передбачає комплексне удосконалення вітчизняного законодавства у сфері фінансового моніторингу, внаслідок чого:

– значно зменшиться кількість ознак фінансових операцій, про які банки, страховики, кредитні спілки, ломбарди, біржі, платіжні організації та інші фінансові установи зобов’язані обов’язково повідомляти Держфінмоніторингу. Йдеться, зокрема, про фінансові операції обсягом понад 250 тис. грн. (зараз – 150 тис. грн.) та операції, пов’язані з готівкою, переказом коштів за кордон, клієнтами з Ірану або КНДР та публічними діячами;

– розшириться коло суб’єктів первинного фінмоніторингу, що повідомлятимуть про підозрілі фінансові операції;

– для спрощення визначення кола публічних діячів, на базі поданих декларацій до НАЗК, створюється Єдиний державний реєстр національних публічних діячів та їх близьких осіб;

– буде вдосконалюватися процедура визначення бенефіціарних власників компаній та законодавчі аспекти, які впливають на якість розслідування злочинів з відмивання доходів;

– разом з поступовим переходом на ризик-орієнтований підхід при поданні інформації про підозрілі фінансові операції суб’єкти первинного фінмоніторингу матимуть також адекватні заходи впливу за порушення антилегалізаційного законодавства. Зокрема, йдеться про письмове застереження, штрафні санкції у розмірі не більше 10% доходу та анулювання ліцензії.

Більш детально – у законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: