Банки зможуть отримувати інформацію про позичальників з держреєстрів

За ініціативою НАБУ Кабінет Міністрів дозволив банківським установам отримувати інформацію з державних реєстрів.

Як повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України, 27 березня Кабмін ухвалив ініційовану і розроблену Мінекономрозвитку комплексну Постанову, метою якої є полегшення умов ведення бізнесу в Україні та підвищення позицій країни в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

До тексту даної Постанови ввійшли пропозиції НАБУ щодо надання банківським установам можливості отримання інформації з Державного реєстру актів цивільного стану щодо осіб, які звертаються для отримання кредитів.

Відтепер банки зможуть отримувати відповідну інформацію про потенційних позичальників з даного реєстру. Як наслідок – банки повноцінно прогнозуватимуть спроможність особи виконати власні зобов’язання, відповідно, зменшиться ризиковість кредитно-фінансової діяльності та кількість проблемних кредитів, що, у свою чергу, дозволить зменшити вартість грошей для клієнтів.

Дана Постанова КМУ також повинна включати пропозиції банківської спільноти по унеможливленню здійснення реєстраційних дій щодо обтяженого технологічного транспорту, сільськогосподарської техніки та інших самохідних механізмів без згоди кредитора.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: