НБУ продав заставної нерухомості майже на півмільярда гривень

nbuzastavaЗа 11 місяців 2016 року Національний банк реалізував 170 об’єктів заставної нерухомості на суму 443,7 млн. грн. Такі дані наводить прес-служба НБУ.

При цьому зазначається, що у листопаді поточного року Нацбанк отримав 77 млн. грн. від реалізації лише трьох об’єктів заставної нерухомості за кредитами рефінансування, наданими банкам, що визнані неплатоспроможними або щодо яких розпочато процедуру ліквідації.

«Маючі на меті збільшення кола потенційних покупців активів неплатоспроможних банків, що знаходяться у заставі НБУ, а також підвищення рівня прозорості процесу продажу, НБУ спільно з ФГВФО у жовтні дійшли обопільної згоди про реалізацію зазначених активів через ProZorro», – повідомив директор Департаменту управління ризиками Національного банку Ігор Будник.

Підсумкові дані за 2016 рік з погашення заборгованості банків за рахунок заставленого майна та майнових прав регулятор оприлюднить у січні 2017 року.

Слід нагадати, що з 24 жовтня 2016 року НБУ прийняв рішення про продаж заставленого майна через систему продажу активів ProZorro у зв’язку із необхідністю розширення кола потенційних покупців активів неплатоспроможних банків, що знаходяться у заставі НБУ, а також підвищення рівня прозорості процесу продажу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: