Рада НБУ затвердила Рекомендації Правлінню Нацбанку та Уряду

Рекомендації затверджені за підсумками розгляду питання про політику регулятора щодо державних банків та її вплив на ефективність трансмісійного механізму монетарної політики, йдеться у повідомленні Ради НБУ.

Зокрема, рекомендації Правлінню Нацбанку є такі:

– При прийнятті рішень з монетарної політики враховувати недосконалість монетарного трансмісійного механізму, пов’язану зі значною часткою держбанків у банківській системі України.

– У процесі макроекономічного моделювання та прогнозування враховувати дію ефекту витіснення, що пов’язано із значною часткою ОВДП в активах державних банків.

– Брати до уваги ймовірність погіршення стану кредитоспроможності позичальників у середньостроковій перспективі внаслідок одночасної концентрації активності держбанків на сегменті роздрібного кредитування.

Рекомендації Кабінету Міністрів:

– При реалізації Стратегії розвитку державних банків: враховувати ймовірність їх одночасної переорієнтації на споживче кредитування, що може мати негативні системні ефекти; переглянути у перспективі орієнтир частки ОВДП у структурі активів з 25% (згідно з засадами стратегічного реформування державного банківського сектору) в бік зниження.

– Збільшити рівень спеціалізації банків з державною часткою для зниження присутності на однакових або суміжних сегментах ринку.

– Оновити засади стратегічного реформування державного банківського сектору з урахуванням мети та завдань, які будуть виконувати банки з державною часткою, що дозволить суттєво підвищити ефективність розробки стратегій діяльності банків.

– Інтенсифікувати роботу щодо реструктуризації NPL, які знаходяться на балансах банків з державною часткою, та поліпшення бізнес-клімату з метою розширення потенційного спектру кредитних стратегій державних банків на корпоративному ринку.

– Продовжити роботу з розвитку ринку капіталів та інструментарію синдикованого кредитування державних банків з метою диверсифікації портфелю державних банків, що дозволяє знизити ризики «великих кредитів».

– Спростити доступ фізичних осіб до операцій з ОВДП.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: