Український ринок злиття та поглинання демонструє зростання

У 2018 році другий рік поспіль тривало зростання ринку M&A в Україні з показниками вище 10%: кількість угод злиття та поглинання зросла на 19% у порівнянні з попереднім роком та становила 80 угод. При цьому загальна вартість інвестицій склала $1,8 млрд., що на 78% більше від аналогічного показника попереднього року.

Такими є основні висновки Огляду M&A угод в Україні у 2018 році, проведеного компанією KPMG.

Як зазначається в Огляді, хоча у 2018 році на ринку M&A в Україні локальні інвестори виявилися навіть більш активними за іноземних, і на них припадає приблизно дві третини сукупної вартості та кількості угод, міжнародні інвестори продемонстрували впевненість у середньострокових і довгострокових перспективах України, у результаті чого кількість угод придбання українських активів іноземними інвесторами зросла на 47%.

Українські інвестори також показали підвищення апетиту до придбання іноземних активів, і сума капіталу, інвестованого в іноземні компанії у 2018 році, вдвічі перевищила сукупну вартість аналогічних інвестицій за попередні два роки. У 2018 році економіка України й надалі відновлювалася, а зростання показника ВВП становило приблизно 3,3%.

Іноді Уряд діяв доволі мляво, у 2018 році він продовжив реформування економіки, зокрема Кабінет Міністрів забезпечив прийняття законів про створення антикорупційного суду. Угода stand-by щодо фінансової підтримки з МВФ, підписана наприкінці 2018 року, покликана підвищити упевненість інвесторів у перспективах економічного зростання в країні.

Партнер, керівник відділу консультаційних послуг KPMG в Україні Пітер ЛАТОС зазначив: «У першій половині 2019 року активність інвесторів може знизитися, оскільки вони утримуються укладати угоди до завершення виборів, ми зберігаємо обережний оптимізм у тому, що, за умови продовження реалізації Урядом послідовної та фінансово відповідальної політики, у другій половині року в країні спостерігатиметься значна кількість угод злиття та поглинання, однак показник зростання становитиме менше 10%».

Більш детально – в Огляді M&A угод в Україні у 2018 році

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: