Небанківські фінустанови та юридичні особи-нерезиденти отримали валютні послаблення

Національний банк запровадив чергові послаблення для небанківських фінансових установ та юридичних осіб-нерезидентів у рамках валютної лібералізації і з метою покращення інвестиційної привабливості України та посилення конкуренції на фінансовому ринку. Про це йдеться у повідомленні прес-служби регулятора. 

Так, небанківським фінансовим установам дозволено встановлювати власний курс для перерахунку у гривні переказів фізичних осіб, що надійшли в іноземній валюті, якщо одержувач бажає отримати кошти у гривні. Раніше небанківська фінансова установа повинна була використовувати для цього курс банку, в якому вона обслуговувалася.

Юрособам-нерезидентам дозволено конвертувати всі гривневі кошти на ЛОРО-рахунках у валюту впродовж дня. До цього вони могли купувати валюту лише в межах залишку у гривні на початок операційного дня. Це урівнює юросіб-нерезидентів у можливостях з резидентами, для яких із 7 лютого 2019 року вже було скасовано вимогу щодо попереднього резервування гривні для купівлі валюти (режим Т+1).

Крім цього, уточнено норму щодо накопичення юридичними особами-резидентами валюти для погашення боргових зобов’язань перед нерезидентом за кредитним договором. Так, визначено, що «чергова дата платежу» – це найближча дата, що визначена умовами договору для своєчасного здійснення платежу з урахуванням його призначення (окремо за основною сумою, процентами, комісіями, зборами тощо).

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління НБУ №52 від 28 березня 2019 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: