Повернення вкладів без виконавчих документів

vkladyФонд гарантування вкладів фізичних осіб  повідомив про новий механізм виплати коштів у банках, що ліквідуються.

За інформацією прес-служби ФГВФО, громадянам, на користь яких суди прийняли рішення про включення інформації про них до переліку вкладників, які мають право на отримання гарантованої суми відшкодування за рахунок коштів Фонду, немає потреби отримувати виконавчі листи та звертатися до виконавчої служби із заявою про примусове виконання цих рішень. Саме рішення, яке вступило в силу, є підставою для включення інформації про вкладника до реєстру для здійснення виплат.

З метою уникнення додаткових витрат вкладників у процесі виконання судових рішень, у зв’язку з набранням чинності нової редакції Закону України «Про виконавче провадження», виконавчою дирекцією ФГВФО затверджено порядок виконання судових рішень, якими зобов’язано уповноважену особу Фонду включити інформацію про вкладника до відповідного реєстру для здійснення виплати суми відшкодування.

Зокрема, відповідно до цього документу, протягом 5 робочих днів з моменту ухвалення апеляційним судом рішення (отримання його копії) уповноважена особа Фонду подає до Фонду зміни та/або доповнення до переліку вкладників.

На підставі цього, виконавча дирекція Фонду вносить зміни до загального реєстру вкладників, які мають право на отримання відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів ФГВФО.

Заява вкладника про виплату гарантованої суми відшкодування за вкладом у банку, що ліквідується, розглядається в строки, визначені Положенням про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженим Рішення виконавчої дирекції Фонду від 09.08.2012 р. №14 (у редакції рішення виконавчої дирекції Фонду від 26.05.2016 р. №823).

У випадку прийняття судом касаційної інстанції рішення про зупинення виконання рішень судів, які стали підставою для внесення інформації про вкладника загального реєстру вкладників, виплата коштів припиняється до закінчення розгляду справи.

Таким чином, після 5 робочих днів з моменту ухвалення апеляційним судом рішення (отримання його копії) вкладник може звернутися до ФГВФО із заявою про виплату гарантованої суми відшкодування за вкладом у банку, що ліквідується, додавши до неї рішення суду, яке набуло законної сили, копію паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного коду).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: