Валютні обмеження скасовуватимуть відповідно до темпів поліпшення макроекономічних умов

В Нацбанку розповіли про першочергові кроки валютної лібералізації.

Зокрема, під час публічної дискусії «Чи наблизила валютна лібералізація Україну до вільного руху коштів із ЄС?» Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ заявив, що скасування лімітів на репатріацію дивідендів, обов’язкового продажу частини валютних надходжень, а також обмеження на купівлю валюти за рахунок кредитних коштів є першочерговими пріоритетами дорожньої карти валютної лібералізації, йдеться на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Зазначені обмеження будуть скасовуватися відповідно до темпів поліпшення макроекономічних умов. Водночас, як наголосив Олег Чурій, зняття обмежень, які стосуються небанківських фінансових установ, а також подальше спрощення інвестування за кордон юридичними та фізичними особами залежать від прийняття Парламентом низки законопроектів. Мова йде, зокрема, про законопроекти щодо підвищення якості регулювання небанківського фінансового ринку (про «спліт»), а також попередження непродуктивного відпливу капіталу (щодо протидії BEPS).

Зі свого боку учасники дискусії відзначили значний прогрес валютної лібералізації в Україні. Так, під час онлайн-опитування поточний рівень валютної свободи переважно отримав оцінки 6 і 7 за 10-бальною шкалою. Натомість до введення в дію Закону «Про валюту і валютні операції» і запровадження нової ліберальної системи валютного регулювання, на думку присутніх експертів і бізнесменів, валютне законодавство було справді репресивним – лише 2-3 бали за 10-бальною шкалою.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: