Держфінмоніторинг проаналізував використання неприбуткових організацій в незаконних цілях

Відповідний аналіз міститься у новому Огляді відомства. Він став результатам проведеного потягом 2018 року дослідження ризиків використання неприбуткових організацій у схемах відмивання злочинних доходів та/або фінансування тероризму.

Як зазначається у повідомленні прес-служби Держфінмоніторингу, дослідження свідчить, що неприбуткові організації можуть використовуватися безпосередньо з метою вчинення предикатного злочину та/або для відмивання коштів та/або фінансування тероризму, а також слугувати прикриттям для незаконної діяльності інших пов’язаних суб’єктів.

Перевагою у використанні неприбуткових організацій у злочинних схемах (вчинення предикатних злочинів, відмивання коштів, фінансування тероризму) є те, що злочинці можуть отримати подвійну вигоду: по-перше, створити засіб для таких незаконних дій і, по-друге, забезпечити прикриття своєї діяльності.

Відповідно до результатів проведеного Комітетом MONEYVAL в Україні 5 раунду оцінки національної системи ПВК/ФТ, наша держава має доволі гарне розуміння своїх ризиків, пов’язаних із ВК/ФТ, але сектор щодо використання НПО в незаконних цілях потребує постійного оновлення знань та їх поглиблення.

Результати цього дослідження можуть бути використані для зменшення потенційних ризиків відмивання коштів та/або фінансування тероризму за участю неприбуткових організацій.

Розуміння загроз та способів незаконного використання НПО та оцінювання відповідних ризиків дозволить невілювати ймовірність залучення їх до відмивання злочинних доходів, фінансуванню тероризму та сепаратизму.

Більш детально – в Огляді щодо використання неприбуткових організацій в незаконних цілях

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: