Капітал банків консервуватиметься у буфері

Банкам необхідно до кінця року сформувати частину буфера консервації капіталу, інформує прес-служба НБУ.

Національний банк нагадує банкам про необхідність забезпечити до 1 січня 2020 року наявність сформованого буфера консервації капіталу в розмірі 0,625%. Саме такий обсяг буфера стане обов’язковим для кожного банку на першому етапі процесу запровадження буфера консервації капіталу, що розпочинається з 2020 року.

У подальшому розмір буфера буде щороку поетапно збільшуватися, поки не досягне 2,5% від 1 січня 2023 року.

Формування відповідного буфера забезпечить створення банками в некризовий період запасу капіталу понад мінімальні вимоги для поглинання можливих втрат, які виникають в умовах загального економічного спаду, без порушень нормативу достатності капіталу в майбутньому. Цей інструмент сприятиме досягненню цілей стратегії забезпечення фінансової стабільності Національного банку через посилення спроможності банків поглинати збитки.

Буфер формується тими самими інструментами, що й основний капітал банків. Це означає, що з урахуванням вимог до формування буфера, значення показника нормативу достатності основного капіталу (Н3) станом на початок 2020 року має становити щонайменше 7,625%.

В НБУ зауважують, що згідно з даними на 1 березня 2019 року всі платоспроможні банки мають достатньо капіталу, щоб забезпечити дотримання вимог щодо формування буфера консервації капіталу на рівні 0,625%.

Слід нагадати, що запровадження буферів капіталу було передбачено Постановою Правління НБУ від 12 травня 2015 року №312 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: