Захист приміщень операторів поштового зв’язку повинен бути підвищений

Відповідні вимоги передбачені новою Постановою Правління НБУ.

За інформацією прес-служби регулятора, у зв’язку із отриманням права здійснювати операції з обміну валют та переказу коштів, передбаченим Законом «Про валюту і валютні операції», рівень безпеки приміщень поштового зв’язку повинен відповідати вимогам, що діють для небанківських фінансових установ, які отримали ліцензію Національного банку на здійснення валютних операцій з використанням готівки в національній валюті та/або іноземних валютах.

З цією метою Національний банк встановив мінімальні вимоги, пов’язані з організацією небанківськими установами та операторами поштового зв’язку захисту своїх приміщень, безпеки персоналу та схоронності цінностей і майна. Це дасть можливість оптимізувати та узагальнити вимоги до безпеки приміщень усіх небанківських установ.

Також регулятор передбачив можливість для небанківських установ самостійно визначати необхідність облаштування приміщень системою відеоспостереження та облаштування робочого місця касира, які розташовані в селищах та селах (аналогічні норми встановлені і для банків в Україні).

Ті оператори поштового зв’язку, які до набрання чинності цієї Постанови подали пакет документів для отримання ліцензії НБУ на здійснення валютних операцій або отримали генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, котра не втратила чинність після введення в дію Закону «Про валюту і валютні операції» в частині здійснення валютних операцій, що передбачають використання готівки в національній валюті та/або іноземних валютах, зобов’язані до 1 квітня 2020 року забезпечити належну відповідність приміщень цим вимогам.

Такі норми містить Постанова Правління Національного банку України від 2 квітня 2019 року №57 «Про внесення змін до Правил з організації захисту приміщень небанківських фінансових установ в Україні», яка набрала чинності з 6 квітня 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: