Впровадження міжнародних стандартів оподаткування матиме позитивний ефект

Реалізація в Україні Плану дій BEPS є вкрай необхідним для попередження розмивання податкової бази та переміщення прибутків за кордон.

Про це заявив Начальник управління реформування фінансового сектору НБУ Євген СТЕПАНЮК під час IV Міжнародного податкового форуму, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Він також зазначив, що за оцінками МВФ, для країн – не членів ОЕСР бюджетні втрати від таких схем податкової оптимізації становлять у середньому 1,3% від ВВП.

«Зацікавленість Національного банку як державного органу, відповідального за макрофінансову стабільність в Україні, у впровадженні міжнародних стандартів оподаткування має дві складові: стійкість державних фінансів, ризиком для якої є втрата доходів від розмивання податкової бази, та стабільність фінансового ринку, на яку негативно впливає неконтрольований відплив капіталу за межі країни», – підкреслив пан Степанюк.

За його словами, база оподаткування корпоративним податком в Україні наразі суттєво недооцінена. Це, зокрема, підтверджується значною розбіжністю між обсягом відвантажених товарів і послуг з України до низькоподаткових юрисдикцій та обсягом експортної виручки, що надійшла в Україну з цих країн. Така розбіжність свідчить про суттєвий потенціал у подальшому вдосконаленні правил трансфертного ціноутворення, які перешкоджатимуть невиправданому виведенню прибутків з-під оподаткування у результаті операцій пов’язаних осіб.

Важливим для збільшення надходжень у Державний бюджет є також вирішення питання оподаткування доходів від продажу активів в Україні через перехід прав власності на іноземну юридичну особу, яка є формальним власником цих активів. «Модельна угода ОЕСР містить рекомендацію щодо оподаткування доходів від таких операцій за місцезнаходженням активу, тобто у нашому випадку – в Україні, а не в офшорній зоні. Україна має скористатися можливістю, яку надає приєднання до Багатосторонньої конвенції MLI, для внесення відповідних змін у двосторонні угоди про уникнення подвійного оподаткування», – зауважив Євген Степанюк.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: