Фонд гарантування вже погасив 12,6% від загальної суми боргу за векселями Мінфіну

ФГВФО достроково сплатив частину боргу перед Міністерством фінансів.

За інформацією прес-служби Фонду, він втретє здійснив дострокове погашення векселя Міністерству фінансів України на суму 3,25 млрд. грн. Протягом 2014-2019 років за цим векселем ФГВФО сплатив до Державного бюджету відсотки на суму 1,79 млрд. грн. Загальна сума усіх погашених Фондом векселів на сьогодні склала 7,5 млрд. грн., а загальна сума сплачених за цими векселями відсотків – 4 млрд. грн.

Крім того, як уже повідомлялося, у січні Фонд повністю розрахувався за своїми зобов’язаннями перед Національним банком України. Всього витрати Фонду на погашення кредитів НБУ дорівнювали 25,6 млрд. грн., з яких 5,5 млрд. грн. – сплачені відсотки за кредитами.

«Зараз фінансовий стан Фонду гарантування дозволяє здійснювати дострокові погашення векселів без загрози для його фінансової стійкості. До того ж, дострокове повернення боргу значно зменшує витрати Фонду в майбутньому. За рахунок трьох дострокових погашень Фонд скоротив витрати на сплату відсотків за векселями майже на 9,5 млрд. грн.», – повідомила Директор фінансового департаменту ФГВФО Олена НУЖНЕНКО.

Станом на сьогодні Фондом погашено 12,6% від загальної суми векселів. Залишок боргу за векселями Мінфіну складає понад 52 млрд. грн., за якими ФГВФО має сплатити понад 70,5 млрд. грн. відсотків.

Нагадаємо, що протягом 2014-2016 для забезпечення значних обсягів виплат вкладникам неплатоспроможних банків Фонд залучив у Міністерства фінансів України кредити у вигляді державних цінних паперів на загальну суму 59,6 млрд. грн. Вартість запозичень від Мінфіну становила від 9,99% до 12,5% річних. Крім того, у 2014-2015 році Фонд гарантування вкладів отримав кредити від НБУ на суму понад 20 млрд. грн. під 12,5-14%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: