Кредитуванням експорту займеться ЕКА

ekaПрезидент України підписав Закон, яким передбачено створення в нашій країні Експортно-кредитного агентства.

Законодавчий акт, що має назву «Про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту» (реєстраційний №2142а), був прийнятий парламентом минулого тижня.

Він визначає засади державної підтримки експортної діяльності шляхом страхування, перестрахування, гарантування, часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами з метою створення умов для здійснення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження на зовнішні ринки, забезпечення захисту українських експортерів від ризиків неплатежів та фінансових втрат і підвищення конкурентоспроможності українських виробників на світових ринках.

Документом передбачено, що для стимулювання експорту товарів (робіт, послуг) українського походження Кабінет Міністрів України створює Експортно-кредитне агентство (ЕКА), що на добровільних засадах здійснює страхування, перестрахування, надає гарантії за договорами, які забезпечують розвиток експорту, а також бере участь у реалізації програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Крім того, визначено термінологію щодо впровадження державної підтримки експорту, а також завдання, напрями та принципи державної підтримки експортної діяльності.

Згідно з Законом, основними завданнями державної підтримки експортної діяльності є такі:

1) створення системи страхування та гарантування комерційних і некомерційних ризиків при проведенні експортних операцій;

2) розширення довгострокового експортного кредитування;

3) створення механізму часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Законом визначені органи управління та контролю ЕКА, види та умови його діяльності, джерела фінансування, сфери підтримки тощо. При цьому передбачена публічність діяльності Експортно-кредитного агентства, а також окреслено порядок та умови надання державної фінансової підтримки експортної діяльності.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: