Фондовим біржам та торговцям цінними паперами роз’яснили механізм оприлюднення фінансової звітності

НКЦПФР на запит АУФТ повідомила, що торговці та біржі можуть не публікувати у друкованому виданні аудиторський висновок та річну фінансову звітність.

Як зазначається у повідомленні Асоціації «Українські фондові торговці», НКЦПФР надала відповідь на запит АУФТ щодо порядку, строків оприлюднення річної фінансової звітності професійними учасниками фондового ринку (торговцями цінними паперами та організаторами торгівлі) відповідно до вимог Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року №996-XIV та Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку.

Асоціація зверталась до Комісії з проханням надати офіційне роз’яснення з зазначених нижче питань:

1. Якими нормами, Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» або підзаконними нормативно-правовими актами – Ліцензійними умовами провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з торгівлі цінними паперами, Ліцензійними умовами провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з організації торгівлі цінними паперами, повинні керуватись торговці цінними паперами та організатори торгівлі в частині строків та порядку оприлюднення річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності?

2. Якими мають бути строки приведення у відповідність Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з торгівлі цінними паперами та Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з організації торгівлі цінними паперами до вимог Закону №996-XIV в частині оприлюднення річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності?

На запит АУФТ НКЦПФР надала такі відповіді:

1. Ліцензіат, який провадить професійну діяльність на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльність з торгівлі цінними паперами та/або професійну діяльність на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльність з організації торгівлі, при оприлюдненні річної фінансової звітності разом з аудиторським висновком має дотримуватись вимог Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та інших нормативно-правових актів в частині, що не суперечать вимогам цього Закону;

2. Комісією були розроблені проекти змін до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з торгівлі цінними паперами та Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з організації торгівлі цінними паперами, що враховують положення Закону №996-XIV, проте ці проекти все ще перебувають на стадії погодження із заінтересованими органами.

Більш детально – у відповіді НКЦПФР

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: