Українському споживачу фінпослуг бракує базових фінансових знань

Представники Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» представили результати загальнонаціонального опитування з фінансової грамотності, яке вперше в Україні проводилося згідно з методикою ОЕСР наприкінці 2018 року.

Як повідомляється на офіційній сторінці Проекту у Facebook, презентація відбулася в рамках експертної дискусії «Чи фінансово грамотні українці? Стратегічні висновки із загальнонаціонального дослідження», організованій Проектом USAID та Національним банком.

Під час заходу Заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія ВІТКА зазначила, що основний висновок дослідження – українці займають останню сходинку за рівнем фінансової обізнаності серед усіх країн, що проводили аналогічне дослідження.

Українському споживачу фінансових послуг бракує базових фінансових знань, для того щоб повноцінно орієнтуватися в сучасному економічному світі. Але найнижчі показники українці мають за показниками ставлення до фінансів та фінансової поведінки. Зокрема, українці схильні більше витрачати, ніж заощаджувати; якщо й заощаджують, то переважно в готівці та вдома; не думають про довгострокову перспективу та не планують свої фінанси; не мають достатньо фінансової культури і не почуваються комфортно, обговорюючи питання про гроші. Ще один висновок дослідження – найнижчу фінансову грамотність серед вікових верств продемонструвало населення віком від 18 до 25 років.

Результати опитування є дуже важливими для визначення пріоритетів майбутньої Національної стратегії підвищення фінансової грамотності. Метою дискусії було обговорення ідей усіх зацікавлених сторін щодо розробки та впровадження Стратегії.

При цьому Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» планує незабаром провести публічну презентацію остаточних результатів загальнонаціонального опитування з фінансової грамотності.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: