Як банки повідомлятимуть про рахунки фізичних осіб-боржників

НБУ визначив механізм повідомлення банками органу державної виконавчої служби або приватного виконавця про рахунки фізичних осіб, внесених до Єдиного реєстру боржників. Про це повідомляє прес-служба регулятора. 

Так, банк зобов’язаний перевірити наявність інформації про клієнта-фізичну особу в день відкриття або закриття її рахунку в Єдиному реєстрі боржників. Якщо рахунок відкривається на ім’я фізичної особи, внесеної до Єдиного реєстру боржників, зокрема через відокремлені підрозділи банку, або здійснюється закриття рахунка такою особою, банк зобов’язаний у день відкриття або закриття рахунка повідомити про це зазначених в Єдиному реєстрі боржників виконавців.

Відповідний механізм та форму повідомлення містить Положення про порядок надання банками інформації про відкриття/закриття рахунків фізичних осіб, унесених до Єдиного реєстру боржників, до органів державної виконавчої служби або приватних виконавців.

Розроблене на виконання вимог законодавства України Положення, зокрема, сприятиме:

– запобіганню відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників;

– посиленню захисту прав та інтересів дітей, покращенню їх матеріального забезпечення у випадках, якщо батьки не дійшли згоди щодо способу утримання дітей, і такий спосіб утримання дітей визначається судом.

Цей документ, який набрав чинності з 19 квітня 2019 року, ухвалено на виконання вимог статті 62-1 Закону «Про банки і банківську діяльність» та передбачає обов’язок банків повідомляти виконавців у разі відкриття або закриття рахунка фізичної особи, щодо якої наявна інформація в Єдиному реєстрі боржників.

Більш детально – у Постанові Правління НБУ від 18 квітня 2019 року №60 «Про затвердження Положення про порядок надання банками інформації про відкриття/закриття рахунків фізичних осіб, унесених до Єдиного реєстру боржників, до органів державної виконавчої служби або приватних виконавців»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: