Обсяг венчурних інвестицій в українські ІТ-компанії зріс майже в півтора рази

Українська асоціація венчурного та приватного капіталу (UVCA) представила щорічний огляд українського інвестиційного ринку – Ukrainian Venture Capital and Private Equity Overview 2018. Партнером дослідження вже вдруге стала провідна аудиторська компанія Deloitte в Україні.

Як зазначається у прес-релізі UVCA, український інвестиційний ринок впевнено зростає, загальний обсяг венчурних інвестицій в українські ІТ-компанії досяг $336,9 млн., що майже в півтора рази перевищило минулорічний показник.

Кількість укладених угод також зросла в порівнянні з 2017 роком. Якщо в 2017 році було укладено 89 угод, то за підсумками 2018 року – 115 угод.

Уперше в цьогорічному огляді проаналізовано ринок угод M&A (злиття та поглинання). У 2018 році було укладено 7 таких угод на суму $25,2 млн.

Огляд також охопив статистику залучення фінансування через ICO, що було на підйомі. Підсумки року підтверджують очікування та прогнози щодо нестабільності інструменту: кількість угод впала з 19 до 4, а сума інвестицій зі $160,3 млн. до $58,3 млн. Причину зниження інтересу інвесторів можна пояснити падінням довіри та необхідністю забезпечення гарантій матеріальними активами, прибутком чи доходом компанії. Це спричинило розвиток STO (Security Tokens Offering).

Онлайн-сервіси та softserve компанії переважають за кількістю угод, тоді як хардверні та софтверні компанії залучили найбільші обсяги інвестицій.

 У цілому, розмір середнього чеку венчурних інвестицій у 2018 році зріс на 112% в порівнянні з 2017 і становить $918 тис.

Залишається поширеним і залучення коштів через краундфандингові платформи та отримання грантів. Так, у 2018 році варто виділити 7 кампаній, завдяки яким технологічні компанії зібрали $1,4 млн. на свій розвиток. Стартапи отримали гранти на загальну суму $322,7 тис.: 6 грантів від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЕБРР) та 5 грантів від Open Data Challenge.

«Тенденцією останнього року є активізація вітчизняних корпорацій та банків в інноваційному секторі – у формі підтримки інкубаційних програм та акселераторів, інвестування у стартапи.

Загалом позитивні зміни в секторі (як в якісному, так і кількісному вимірі) очевидні, саме тому в Огляді ми намагалися не просто проаналізувати ринок в цілому, але і відзначили найкращих і найяскравіших «інноваційних зірок» цього року», – зазначила Виконавчий директор UVCA Ольга АФАНАСЬЄВА.

У щорічному інвестиційному огляді UVCA та Deloitte також провели дослідження щодо прогнозів для ринку серед активних інвесторів. Фонди позитивно оцінюють перспективи розвитку інноваційного ринку України, а серед ключових факторів прийняття рішення щодо інвестування відзначають наявність конкурентної переваги, обсяг ринку та потужність команди.

«Обсяг залучених інвестицій в Україну зі сторони венчурних фондів продовжує зростати разом із ринком прямих інвестицій, незважаючи на певну політичну нестабільність. Це свідчить про те, що сектор IT та інновацій найменш схильний до впливу політичних ризиків. Результати дослідження ще раз підтверджують конкурентоспроможність українських стартапів на міжнародному ринку, професіоналізм спеціалістів, а також якість продуктів, що вироблені в Україні. Ми впевнені, що з покращенням геополітичної ситуації в країні обсяг інвестицій в інші сектори також зросте», – повідомив Партнер Податково-юридичного департаменту Deloitte в Україні Володимир ЮМАШЕВ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: