Нацбанк стимулює розвиток фінтех-послуг в Україні

З цією метою регулятор системно та активно працює над гармонізацією українського законодавства у платіжній сфері з європейськими нормами.

На цьому наголосили представники Нацбанку під час Ukrainan Fintech Forum, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

«Найближчим часом Національний банк має намір затвердити концепцію з імплементації норм Європейської платіжної директиви PSD2. Ця концепція стане основою для нового закону про платіжні послуги, розробити який планує Національний банк», – зазначив Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ.

Він також додав, що зусилля НБУ будуть спрямовані на те, щоб максимально спростити вихід на ринок для платіжних компаній.

У свою чергу Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр ЯБЛУНІВСЬКИЙ наголосив, що інновації регулятора у платіжній сфері стосуватимуться не лише зміни законодавчого та нормативного поля.

За його словами, Національний банк також зосередив свою увагу на:

– розвитку платіжної інфраструктури – модернізації СЕП, зокрема завдяки переходу на міжнародні стандарти (ISO 20022 та IBAN), популяризації НПС ПРОСТІР і системи ідентифікації громадян BankID НБУ;

– дослідженнях платіжної екосистеми, зокрема можливості випуску українським центральним банком власної цифрової валюти – е-гривні (на сьогодні такий пілотний проект завершено, триває аналіз його результатів);

– посиленні комунікацій з учасниками фінансового ринку та створенні платформи для обговорення та втілення новітніх фінтех-рішень у платіжному просторі нашої країни.

«Загалом найважливішим для Національного банку є те, щоб споживач міг отримати зручні, зрозумілі та безпечні послуги у сфері роздрібних платежів, а збільшення конкуренції на цьому ринку сприяло зростанню доступності таких послуг», – додав Олександр Яблунівський.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: